Kategorie

Otáčející reklama Otáčející reklama

Kontakt

Počítadlo přístupů

TOPlist

Newsletter
Info LED zářivka

 

 

Popis produktu

LED zářivku lze použít místo klasické zářivky s paticí G13 typ T8 a spodním vkládáním zářivky (řadu COMFORT s otočnými paticemi lze použít i ve svítidlech s bočním vložením). Jedná se o novou generaci velmi úsporných a levných LED osvětlení, které jsou velmi šetrné k životnímu prostředí a ušetří zároveň Vaši peněženku. Zaručena velmi dlouhá životnost - až 50 000 hodin. Tyto LED světla mohou plně nahradit klasickou zářivku. Barva světla "bílá studená" odpovídá barvě světla z běžných bílých zářivek s mírně namodralým tónem. Barva světla "teplá bílá" odpovídá barvě světla z běžných vláknových žárovek.

Použití

Zářivka je určena k umístění do svítidel pro osvětlování vnitřních prostorů a do svítidel určených pro venkovní osvětlení. Zářivka je vhodná pro použití v místech častého nebo stálého svícení případně častého vypínání a zapínání svítidla s možností nasměrování (dle svítidla).

Ochrana před nebezpečným dotykem

Zářivku používejte se svítidly, kde jsou kovové části světlometu vzájemně vodivě pospojovány, světlomet je připojen přes svorku na ochrannou soustavu sítě a jeho patice umožňuje instalaci zářivky tak, aby byl vyloučen dotyk s kovovou částí patice.

Důležité upozornění:

Připojení svítidla smí provádět osoba znalá ve smyslu vyhl. 50/78 Sb.

Instalace

1) Před instalací zářivky do svítidla se ujistěte, že jsou vypnuté pojistky daného přívodu 230 V, případně, že není přívodní šňůra připojena do zásuvky. Upozornění: Pouhé vypnutí svítidla vypínačem není dostatečnou ochranou proti úrazu elektrickým proudem.

2) Ze svítidla vyjměte startér.

3) Vložte zářivku. Pro instalaci zářivky nepoužívejte kovové předměty.

4) Po otočení zářivky v patici, případně zakrytování svítidla zapněte pojistky, případně zastrčte přívodní šňůru do zásuvky.

Používání

Při používání LED zářivek dbejte bezpečnostních opatření. Zářivky používejte ve svítidlech vyrobených dle Nařízení Vlády 168/97Sb.v platném znění (směrnice 73/23/EEC), ČSN EN 60598-1 + A1, ČSN EN 60598 – 2 –17+A2, DIN 15 560, DIN 5037

Údržba

Úkony na zářivce smí provádět osoba znalá vyhl.50/78Sb. Čištění zářivky je možno provádět suchou nebo navlhčenou prachovkou. Při této činnosti jakož i při výměně zářivky je nutno svítidlo odpojit od přívodu el. energie.

Demontáž a likvidace

V případě výměny zářivky se ujistěte, že je svítidlo odpojeno od zdroje elektrické energie. Nefunkční zářivka musí být zlikvidována podle platných předpisů na ochranu životního prostředí.

g4446

 

 

LED SMD 2835 použité v zářivkách na našem eschopu - extrémní výkon, extrémní účinnost

V čem je SMD 2835 lepší než předchozí čipy?

Zásadní rozdíl oproti předchozím druhům čipů je ve vertikální konstrukci SMD 2835. Ve spodní části čipu je hliníková podložka, která slouží jako chladič a dovoluje lepší chlazení diody při použití vyšších proudů. To přináší řadu zásadních výhod oproti předchozím používaným SMD čipům:.

.

  • zvětšuje se tepelná odolnost čipu a zlepšuje se zásadním způsobem jeho chlazení. Měřením bylo prokázáno, že oproti čipům 3528 a 3014 se tepelná odolnost zvyšuje až 2-3x.
  • zlepšené chlazení prodlužuje životnost čipu a je snížen pokles svítivosti v průběhu života zdroje
  • účinnost zdroje se zásadním způsobem zvyšuje. V porovnání s čipem SMD 3528, který dosahuje 70-80lm/W je možné dosáhnout u čipu SMD 2835 100-110lm/W.
  • při stejné svítivosti je úspora příkonu 20% v porovnání s čipy 3528 a 3014.
  • podstatně nižší pokles svítivosti žárovky v průběhu její životnosti v porovnání s předchozími druhy čipů
  • vynikající součinitel podání barev Ra vyšší než 80
  • zvýšení střední doby života o 10 tisíc hodin!!
  • zvýšení počtu sepnutí a vypnutí z 15 tisíc na 20 tisíc
  • v porovnání s čipem 3014 větší plocha čipu zajišťuje lepší svítivost. Svítí celá plocha čipu a není vidět bodový zdroj diody
  • čip je výrazně tenčí – výrazně vyšší efektivnost

 

Naše zkušenosti a doporučení : 

Klasická zářivka 60cm dlouhá má spotřebu 18W (jak je správně uvedeno na zářivce). Musíte si ale k tomu ještě připočítat odběr tlumivky cca 6-15W dle typu. Další velmi důležitou součástí u klasických zářivek je i kondenzátor a startér. Naší zkušeností je to, že servisní technik při poruše často kondenzátor odstřihne a nebo výrobce kondenzátor světlo nevybaví vůbec. Zářivka bez kondenzátoru svítí, ale s podstantě vyšším příkonem a to i například až 60W. Toto většina elektrikářů ani neví. Proto si přeměřte skutečný odběr vašich zářivkových svítidel. Zvýšení odběru zářivkových svítidel při absenci kondenzátoru platí pro všechny klasické trubice 60,120 i 150cm a platí to také pro úsporné zářivkové trubice s paticí G24. Naše doporučení je : Budoucnost je v LED trubicích a to nejen z důvodu úspory el. energie, ochrany životního prostředí ale také úspory servisní práce, která se stále více prodražuje.


DomůDomůKošík  

(prázdný)

Přihlášení

AKTUALITY

Prodáváme Led zářivkové trubice , Led stropní panely, Led halogenové bodové světla, Led žárovka E27 a E14. Zajištujeme montáž a revizi koupených světel.

 

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Otáčející reklama Otáčející reklama

Heuréka - Ověřeno zákazníky